Pewność siebie w biznesie

Pewność siebie w biznesie

Pewność siebie jest synonimem wygrywania, sukcesu, poczucia własnej wartości i wiary w swoje możliwości. Pewność siebie to wysoki stopień skuteczności. Wpływa na wszystkie aspekty naszego życia. To dzięki pewności siebie masz satysfakcjonującą pracę i zarobki, dobre relacje z ludźmi, udany związek, zdrowe i wysportowane ciało, a także wyznaczasz sobie bardziej ambitne cele i realizujesz je krok po kroku.

Czym jest pewność siebie?

Pewność siebie to stan umysłu wynikające ze samoświadomości, w którym czujesz się dobrze z tym, kim jesteś, sam ze sobą. Wiesz kim jesteś, znasz swoje mocne, ale i słabe strony. Akceptujesz siebie w całości, razem z niedoskonałościami, ale jednocześnie wierzysz we własne możliwości i masz pewność, że możesz osiągnąć wszystko, czego pragniesz. Pewność siebie to kontrola ciała i umysłu (myśli, emocji, reakcji i decyzji). Zaufanie do siebie. To autentyczność i spójność w myśleniu, mówieniu i działaniu.

Osoba pewna siebie wykazuje się wyższym poziomem energii do działania, większą produktywnością oraz większym wpływem na innych. Wysoki poziom odwagi sprawia, że częściej podejmuje ona nowe wyzwania, a tym samym częściej osiąga ponadprzeciętne wyniki. Osoba pewna siebie jest również mniej narażona na wypalenie zawodowe.
Osoba pewna siebie nie boi się konfrontacji i nieporozumień. Jest otwarta na dialog i nastawiona na szukanie rozwiązań.

Pewność siebie lub jej brak często mało ma wspólnego z rzeczywistymi umiejętnościami czy kompetencjami. To głównie sposób postrzegania siebie. Postrzeganie jest tylko sposobem, w jaki myślisz o sobie, swoich umiejętnościach i swoim potencjale. Postrzeganie siebie często jest zniekształcone przez wcześniejsze doświadczenia.

 
Co wpływa na pewność siebie?

Na Twoją pewność siebie lub jej niski poziom wpłynęło wszystko z Twojego życia, co wydarzyło się do dzisiaj. Zapewne tego nie pamiętasz, ale Twoi rodzice zaczęli Cię już uczyć dawno temu kim będziesz, na co Cię stać i co osiągniesz w życiu. To oni wierzyli lub nie wierzyli w Twoje możliwości, a Ty od nich uczyłeś się prawdy o sobie. Kolejni ludzie i Ty sam potwierdzałeś lub negowałeś swoją wartość wiele razy w swoim życiu (szkole, konkursach, studiach, pracy) i suma tych wszystkich opinii, przekonań i emocji z tym związanych stanowi dzisiaj Twoją pewność siebie lub jej brak…

 
Jak brak pewności siebie wpływa na Ciebie?

Gdy brak Ci pewności siebie, potrzebujesz akceptacji innych osób, a ponieważ nie uważasz się za nikogo wartościowego, by zdobyć uznanie – zakładasz maski. Udajesz i grasz kogoś, kim nie jesteś. To ciężka praca. Zapewne jesteś wyczerpany, gdy wracasz do domu i w końcu możesz być sobą.
Rezygnujesz z wielu rzeczy (masz blokady albo sabotujesz samego siebie), tracisz szanse, nie wykorzystujesz okazji – a potem masz żal do siebie, poczucie winy i smutek, że się nie odważyłeś… Życie ucieka Ci między palcami, a Ty nie decydujesz się w pełni z niego korzystać. Brak pewności siebie mylony jest często ze skromnością, konformizmem czy uległością. Czujesz się gorszy od innych i wiecznie się porównujesz. Nie potrafisz realnie i adekwatnie ocenić własnych możliwości.

Co daje pewność siebie w biznesie?

Tylko osoba pewna siebie może być liderem. Ludzie nie pójdą za osobą niepewną, wątpiącą i lękliwą. Tylko pewny siebie i odważny lider, który ma wizje i idee może wspierać i motywować innych. Tylko takiemu liderowi ludzie uwierzą i będą chcieli za nim iść.
Osoba pewna siebie zarabia więcej. Zna swoją wartość i nie zgodzi się na pracę poniżej własnych oczekiwań finansowych. Osoba pewna siebie odważniej inwestuje i rozwija biznes. Potrafi wycenić swoje usługi czy produkty adekwatnie do wartości, którą oferuje innym.
Człowiek pewny siebie wie, że porażka nie istnieje. Są tylko lekcje, z których należy wyciągnąć wnioski, by więcej nie popełnić podobnego błędu. Osoba pewna siebie nie traktuje niepowodzeń osobiście. Upada i podnosi się, by z nową wiedzą i nowymi zasobami iść dalej po swoje. Jest wyrozumiała wobec siebie, wybacza sobie, ponieważ akceptuje swoje niedoskonałości i wady.

Jak pracować nad pewnością siebie w biznesie?

Praca nad pewnością siebie na poziomie świadomości może być długa i mozolna. Możesz sobie afirmować, że jesteś pewny siebie i odważny, ale wiesz, że to tak naprawdę niewiele zmienia. Emocje i tak dadzą o sobie znać podczas wystąpienia, negocjacji czy konfrontacji z przełożonym.
Aby szybko dotrzeć do źródła Twojej niepewności można wykorzystać hipnozę, która zaprowadzi wprost do przyczyny Twojego problemu. Przepracowanie sabotujących Ciebie emocji sprawi, że uwolnisz się od wewnętrznych blokad i zaczniesz budować prawdziwą pewność siebie, niezależną od opinii innych ludzi. Dzięki hipnozie szybko zmienisz też błędne przekonania na swój własny temat, a tym samym zaczniesz postrzegać siebie w nowy sposób.
Wyobraź sobie jak zmieni się Twoje życie, gdy zaczniesz wierzyć w swoje możliwości, mając pewność, ze zrealizujesz wszystkie swoje cele i marzenia.

Zapraszam Cię do gabinetów:

Gabinet Hipnozy i Hipnoterapii – Wrocław, Niedźwiedzia 4a/3d
Gabinet Hipnozy i Hipnoterapii – Jelenia Góra, Bacewisz 22
Hipnoza i Hipnoerapia Online – odległość nie ma znaczenia

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *