Nawyki sukcesu

Każdy z nas, każdego dnia funkcjonuje na autopilocie. Powtarza nieświadomie pewne zachowania i czynności, które z czasem stają się nawykiem.

Czym jest nawyk?

Nawyk to zestaw automatycznych, nieświadomych myśli, reakcji, zachowań i emocji. Twoje ciało jest automatycznie sterowane i realizuje szereg programów. W pewnym momencie tracisz świadomość samego siebie. Włączasz autopilota i każdego dnia działasz jak robot. Oznacza to, że ciało wciąga Cię w tę samą przewidywalną przyszłość, na podstawie to, co wielokrotnie robiłeś już w tej samej znanej Ci przeszłości. Będziesz miał te same myśli, a następnie dokonasz tych samych wyborów, które prowadzą do efektów, które już znasz. Czy tego właśnie chcesz?

Jeśli jutro zachowasz tę samą rutynę co dzisiaj i wczoraj, to Twoje jutro będzie tylko powtórką z przeszłości. Każda Twoja taka myśl, prowadzi do takiego samego wyboru, który inicjuje automatyczne zachowanie, które tworzy znane doświadczenie, które wywołuje znane uczucie lub emocję. Jeśli odtwarzasz wciąż tę samą sekwencję, tracisz świadomość i wolną wolę, a stajesz się programem. Osiągniesz w przyszłości tylko tyle, ile osiągnąłeś już w przeszłości. 

Są nawyki, które motywują nas do działania, z którymi mamy balans w życiu i które prowadzą nas do zamierzonego celu. Nawyki prowadzące do sukcesu. Są także nawyki, które od sukcesu systematycznie i konsekwentnie nas oddalają. 

Około 95% tego, co myślisz, czujesz, robisz i osiągasz, jest skutkiem nawyku. Nawyki ludzi osiągających sukcesy różnią się od nawyków ludzi nieosiągających sukcesów. Aby mieć życie takie, jakie chcesz mieć, robić to, co kochasz i mieć z tego satysfakcjonujące pieniądze, być zdrowym i spełnionym, warto zadbać o dobre nawyki. Twoje nawyki powinny pomóc Ci w pełni wykorzystać Twój potencjał. Każdy człowiek, który osiągnął w życiu coś wartościowego, zna te tajemnice sukcesu. 

Nawyki nie dotyczą tylko zachowań i reakcji, czyli tego, co robisz. Nawyki to również sposób myślenia o sobie, innych, biznesie, możliwościach czy pieniądzach. To mindset.

Ze wszystkich istot na tym świecie tylko człowiek potrafi zmienić swój los i kierunek swojego życia. Możesz już dziś podjąć decyzję, że chcesz osiągnąć coś więcej niż do tej pory i świadomie zacząć wprowadzać potrzebne zmiany. Uczyć się nawyków, które pomogą Ci wykreować życie, o jakim marzysz. 

Nawyk, nawet jeśli jest głęboko zakorzeniony, nie jest Twoim przeznaczeniem. Nawyki można modyfikować, zmieniać czy nawet uczyć się nowych. 

Zmień swoje nawyki, zmień swoje życie!

Zapraszam do wspólnej pracy nad Twoimi nawykami!

Podobne wpisy