Mindset Człowieka Sukcesu

Każdy z nas na pewnym etapie życia miał marzenia i pragnienia. Miał wizję poziomu życia, na jakie zasługuje i jakiego pragnie. Niestety rutyna i frustracje dnia codziennego sprawiły, że większość ludzi porzuciła te marzenia i nawet zaprzestała prób, by je zmienić. Większość ludzi, przeżywa swoje życie na autopilocie nie wiedząc, dlaczego robią to, co robią, albo dlaczego nie robią tego, co powinni robić, dlaczego nie czują się szczęśliwi i spełnieni, chociaż tak naprawdę mają wszystko, niczego im nie brakuje, kim tak naprawdę są i jaki potencjał w sobie mają, dlaczego nie osiągają celów i zamiast żyć pełnią życia egzystują. Wielu ludzi utraciło to poczucie pewności, które prowadzi do zwycięstwa. Przyczyną różnej jakości życia ludzi jest ich mindset.

Większość ludzi realizuje program i nie ma kontroli nad swoim życiem. Powtarza schematy i wzorce zapamiętane z dzieciństwa, bez świadomości tego, że ten program ma i że możne go zmienić. Jeśli Twoi rodzice nie byli tym, kim Ty chcesz być i nie mieli życia, o jakim tym marzysz, jeśli nie osiągnęli sukcesu, o jakim Ty myślisz, to oznacza, że powielanie ich wzorców nie doprowadzi Cię tam, gdzie Ty chcesz dojść. By stać się tym, kto osiąga sukcesy, potrzebujesz najpierw zapomnieć, kim kazano Ci być. Zmienić swój mindset na mindset Człowieka Sukcesu, który jest nie do zatrzymania.

Głęboko w duszy czujesz, że posiadasz ten wyjątkowy dar, dzięki któremu potrafisz poruszyć innych na swój własny, specjalny sposób. Głęboko w duszy czujesz, że Twoim zadaniem jest wniesienie do losów tego świata czegoś unikalnego i wyjątkowego. Wierzysz, że dzięki wykorzystaniu tego daru, talentu czy geniuszu możesz doznać pełni życia, spełnienia i samorealizacji. Zasoby potrzebne do zmiany Twoich marzeń  w rzeczywistość są w Tobie.

Wiesz, że stać Cię na więcej emocjonalnie, umysłowo i fizycznie. Wiesz, że jeśli tylko podejmiesz decyzję, możesz zmienić każdy aspekt swojego życia i nie zgodzisz się więcej żyć poniżej własnych możliwości.

Wiem, że chcesz od życia więcej, bez względu na to gdzie dzisiaj jesteś, na jakim etapie i co już osiągnąłeś. Czujesz, że Twoje życiowe doświadczenie może być bogatsze niż jest. Twoim przeznaczeniem jest Twoje spełnienie i Twoja wielkość niezależnie od tego czy jest to biznes, kariera, wspieranie innych czy rodzicielstwo. 

Świat przepełniony jest ludźmi wykształconymi, którzy chcieliby coś zmienić, mają wiedzę, myślą i mówią o sukcesie, marzą, jednak nigdy nie zrobili najważniejszej rzeczy. Nie podjęli decyzji, by zacząć działać w określonym kierunku. Brak decyzji jest również decyzją, że pozwalasz na to, by to okoliczności i inni ludzie kształtowali Twoją przyszłość. To zgoda na to, by było jakkolwiek, niekoniecznie dobrze dla Ciebie. Jeśli Ty nie masz pomysłu na własne życie, znajdzie go ktoś inny. 

Każdy sukces zaczyna się od podjęcia decyzji. Prawdziwa decyzja jest katalizatorem do zmiany Twoich marzeń w rzeczywistość. Decyzja o zmianie życia pozwala ominąć wszystkie wymówki i usprawiedliwienia. Przestajesz obwiniać rodziców za dzieciństwo i brak odpowiednich wzorców oraz możliwości, usprawiedliwiać się sytuacją polityczną i gospodarczą, brakiem czasu czy nieodpowiednim wiekiem. Podjęcie decyzji sprawia, że wychodzisz z roli ofiary — osoby, która nic nie może zrobić. Miejsce, z którego zaczynasz, etap życia, na którym właśnie jesteś, nie ma znaczenia. Znaczenie ma to gdzie chcesz iść i co chcesz osiągnąć dzięki podjętej decyzji. I nie jest ważne to, że jeszcze nie wiesz, jak osiągnąć swój cel. Ważne jest to, że masz pewność i znajdziesz sposoby, by swój cel osiągnąć. Kiedy podejmiesz już decyzję, możesz poczuć ulgę. Ogromne znaczenie dla Ciebie ma pewność, jasność i klarowność sytuacji. To daje Ci siłę i pozwala osiągnąć rezultaty, jakich naprawdę pragniesz.

Mindset Człowieka Sukcesu to przejęcie odpowiedzialności nad tym co czujesz, myślisz, jak interpretujesz daną sytuację, jak reagujesz i działasz. To przejęcie kontroli nad życiem  i odpowiedzialność za realizację wyznaczonych celów. Najskuteczniejszym sposobem na kreowanie własnego życia, to przystąpić do działania. Jednak różnice w osiąganych przez ludzi rezultatach wynikają z tego, co zrobili oni inaczej niż inni w podobnych sytuacjach. Różne działania przynoszą różne efekty. Człowiek Sukcesu kontroluje wszystkie swoje działania, ponieważ kontroluje emocje, sposób myślenia i interpretowania danej sytuacji. Człowiek Sukcesu kreuje swoje życie i tworzy w nim swój własny sukces.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *