Czym jest terapia DDA?

Terapia DDA dedykowana jest dla osób, które z powodu swojego dzieciństwa, w dorosłym życiu mają problemy z przerastającymi je problemami emocjonalnymi oraz relacjami międzyludzkimi. Osoby te wychowywały się w trudnych warunkach, dlatego doświadczały trudnych przeżyć i trudnych emocji. Musiały wykształcić mechanizmy, które pozwoliły im przetrwać w tym domu, ale w dorosłym życiu nie sprawdzają się one i mogą być przyczyną wielu problemów. Nie pozwól, aby Twoja przeszłość decydowała o Twoim obecnym i przyszłym życiu.

Objawy syndromu DDA:

Lęki, napięcia, niepokój, stany depresyjne, życie w permanentnym stresie,
Tendencja do zachowań ryzykownych i uzależnień,
Tendencja do zachowań autodestrukcyjnych i agresywnych,
Tendencja do perfekcjonizmu i słabego zadowolenia z osiąganych efektów i sukcesów,
Syndrom ofiary w relacjach z innymi,
Brak umiejętności stawiania granic i tworzenia spójnego obrazu samego siebie,
Chwiejność emocjonalna, apatia, smutek, cierpienie bez wyraźnej przyczyny,
Wrogość, podejrzliwość, brak ufności do innych ludzi,
Zachowania nadopiekuńcze i nadodpowiedzialne, wzmożona kontrola i samokontrola,
Cechy bierno-agresywne,
Poczucie wstydu, gorszości, niepewności.

Cechy dorosłego dziecka alkoholika

Wychowywanie w dysfunkcyjnej rodzinie wypacza sposób myślenia o sobie, relacjach z innymi i o całym życiu. Dorosły, który wyrasta z dziecka alkoholika żyje w ciągłym poczuciu winy i czuje się odpowiedzialny za samopoczucie, problemy i życie innych ludzi. Boi się utracić kontrolę, boi się czuć, boi się konfliktów, boi się odrzucenia, żyje w permanentny napięciu i stresie, myli miłość z litością.

Cel terapii DDA

Celem takiej terapii jest przepracowanie i uwolnienie się od negatywnych emocji z dzieciństwa, uświadomienie sobie i zmiana reakcji emocjonalnych jako mechanizmów wyuczonych w dzieciństwie, zmiana własnej samooceny i przejęcie kontroli w budowaniem własnego poczucia wartości i pewności siebie.

Hipnoterapia DDA

Latami doświadczałeś przykrych i trudnych emocji. Wyuczyłeś się wielu mechanizmów, by przetrwać w tym domu. Nie mogąc wyrazić tego, co czujesz, chowałeś te uczucia w sobie, wypierałeś, zaprzeczałeś im, pomniejszałeś i chciałeś wierzyć, że ich nie ma . Ale one nadal tam są i rządzą Twoim samopoczuciem i życiem.
Dzięki hipnozie w szybki sposób dotrzesz do sytuacji i wydarzeń, które w Twojej psychice zostawiły trwały ślad i przepracujesz je. Dotrzesz do nich i nazwiesz je tak, jak je czujesz. Dotrzesz do prawdy, by uwolnić się od lęku, strachu, wstydu, złości, gniewu, nienawiści, żalu czy poczucia winy. Dzięki hipnozie w trakcie 3 dwugodzinnych spotkań możesz przepracować swoje dzieciństwo i uwolnić się od balastu z przeszłości.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *