Hipnoza regresyjna

Co to jest hipnoza regresyjna?

Hipnoza regresyjna jest jedną z technik hipnoterapeutycznych. Dzięki wykorzystaniu hipnozy Klient może w szybki sposób dotrzeć do przyczyny/źródła swojego problemu, którym są nieprzepracowane emocje z przeszłości.Świadomie nie pamiętamy lub nawet nie chcemy pamiętać różnych trudnych dla nas sytuacji, ale nasz umysł podświadomy pamięta wszystko. Umysł jest zbiornikiem wszystkich emocji, doświadczeń, interpretacji i przekonań, które gromadziły się w nim od momentu poczęcia. Hipnoza nie tylko umożliwia nam odkrycie przyczyny naszego problemu, ale również jej uzdrowienie i uleczenie na poziomie podświadomym.

Na czym polega hipnoza regresyjna?

Regresja to powrót do rozwojowo mniej dojrzałych sposobów funkcjonowania psychicznego. To tak naprawdę mocno emocjonalny powrót do przeszłości, do wydarzeń, które kiedyś wywołały w Kliencie daną emocję. Podczas regresji osoba może wrócić nie tylko do wczesnego dzieciństwa, ale nawet do czasu porodu lub nawet brzucha mamy. Umysł człowieka rejestruje emocje od momentu poczęcia i mimo, że w życiu płodowym emocje nie pochodzą od dziecka lecz od mamy, dziecko czuje dokładnie to samo, co mama, nie rozumiejąc tego. Osoba podczas regresji może czuć, myśleć i zachowywać się tak, jak kiedyś, kiedy była mała. Może widzieć, słyszeć i czuć dokładnie tak samo, jakby ponownie przeżywała tę samą traumę. Emocje osoby w regresji są emocjami dziecka z przeszłości, które doświadczało różnych trudnych sytuacji (bało się ciemności, psa, krzyczącego rodzica czy tęskniło za mamą, będąc w przedszkolu). Dziecko, które nie ma możliwości wyrażenia tego co czuje, chowa te uczucia do środka i jak balast targa, nie zdając sobie często na poziomie świadomości z tego sprawy. Jeśli traumy z dzieciństwa nie są przepracowane, to ten ból jak żywy jest w człowieku i może powodować irracjonalne symptomy i napięcia nawet w dorosłym życiu. Podświadomość broni nas przed dostępem do tych emocji za pomocą mechanizmów obronnych, ale wygląda to trochę tak, jakby zamieść śmieci pod dywan i udawać, że ich nie ma. Te emocje tam są i dają o sobie znać w różnych sytuacjach i na różnych etapach życia. Hipnoza regresyjna jest tym narzędziem, które umożliwia nam dotarcie do przyczyny i „naprawienie”, „uleczenie”, „neutralizację” tego, co wymaga naprawienia, by symptom mógł ustąpić. 

Czy hipnoza regresyjna jest bezpieczna?

Hipnoza regresyjna jest w pełni bezpiecznym sposobem na przepracowanie i pozbycie emocjonalnego problemu. Zazwyczaj strach Klienta przed taką sesją wynika z lęku przed konfrontacją z tym, co trudne. Wszystko co już było, nawet jeśli jest to traumą, jest przeszłością, którą Klient przeżył. Powrót tam w celu uwolnienia lub przetransformowania trudnych emocji jest tylko na chwilę i tylko po to, by móc przeżyć to, co nie zostało w odpowiedni sposób przeżyte, dlatego też zostało „zamrożone„ w ciele i dzisiaj daje Klientowi znać jako psychosomatyka.

Sesja hipnozy regresyjnej

Sesję z wykorzystaniem hipnozy regresyjnej zaczynamy zawsze od omówienia problemu. W trakcie wywiadu Klient opowiada o swoim problemie i o jego wpływie na własne samopoczucie i życie. Ustalamy cele. Potrzebujesz wiedzieć co chcesz osiągnąć zaraz po tym, jak Twój problem zostawisz w moim fotelu. Przyzwyczajeni jesteśmy koncentrować swoją uwagę na tym, czego nie chcemy doświadczać. Czasem trudno nazwać to, czego nam potrzeba, dlatego ustalamy cele ujęte pozytywnie, bez zaprzeczeń. Po ustaleniu celów przechodzimy do głównego punktu sesji: regresji hipnotycznej, która rozpoczyna się od wywołania i wzmocnienia uczucia odpowiedzialnego za problem. Następnie z tym uczuciem dzięki mostowi regresyjnemu podróżujemy po zakamarkach podświadomości w poszukiwaniu źródła tej emocji. Docieramy do przyczyny. Odnajdujemy wydarzenia i ludzi, którzy w przeszłości wywołali w Kliencie dane uczucie. Często jest to okres wczesnodziecięcy, w którym powstał nieadaptacyjny, zaburzony, niepożądany schemat działania. Schemat ten był najprawdopodobniej jeszcze wiele razy wzmacniany w późniejszym okresie, dlatego dla Klienta stanowi problem czy blokadę. Przepracowanie każdego z tych wydarzeń prowadzi do uwolnienia niepożądanych emocji oraz do zmiany interpretacji tego wydarzenia z perspektywy małego, bezsilnego, wystraszonego dziecka na perspektywę dorosłego, świadomego człowieka. Gdy Klient uwalnia się od niechcianych emocji, interpretacji i przekonań może w progresji hipnotycznej budować nowe strategie na przyszłość. W progresji może doświadczyć nowych emocji i ich wpływu na własne życie. Uczy się reagować i myśleć w nowy sposób. To nowe doświadczenie programowane w jego umyśle staje się nowym szlakiem w jego mózgu, ale również prawdziwym doświadczeniem dla jego ciała, a zapamiętanie dostępu do  tego doświadczenia gwarantuje możliwość korzystania z niego kiedy tylko chce.

 Czy hipnoza regresyjna jest skuteczna?

Regresja hipnotyczna to narzędzie do szybkiej, trwałej i skutecznej zmiany. Ponieważ prowadzi wprost do przyczyny problemu, często jest dużo szybszym sposobem uwolnienia się od jakiegoś symptomu od tradycyjnych terapii. Dociera do podświadomości, odkrywa to, co nieuświadomione i wyparte, może stanowić więc skuteczniejszą niż inne formę terapii.

Gdzie można skorzystać z hipnozy regresyjnej?

Gabinet Hipnozy we Wrocławiu – hipnoza regresyjna Wrocław – to miejsce, w którym możesz wejść głębiej w siebie i odkryć przyczynę swojego problemu.

Gabinet Hipnozy w Sosnówce – hipnoza regresyjna Sosnówka – tutaj pozbędziesz się swojego problemu emocjonalnego w szybki i skuteczny sposób.

Hipnoza online – hipnoza regresyjna online – nie musisz ruszać się z domu, by przepracować swoje blokady i problemy.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *