Slide 1
O Hipnozie

Hipnoza nie jest tym, czym myślisz, że jest.

Skąd to wiem? Nasze społeczeństwo ma bardzo mylne wyobrażenie o hipnozie. Ludzie wyobrażają sobie hipnozę jako: sen, z którego nie będą mogli się obudzić, utratę kontroli czy pracę z wahadełkiem.

Nic z tych rzeczy. Zmieniam świadomość ludzi na ten temat.

Hipnoza jest naturalnym stanem umysłu, którego doświadcza każdy z nas, często nie zdając sobie z tego sprawy. Przypomnij sobie, jak się czujesz, gdy jesteś mocno skoncentrowany na tym, co robisz, gdy czytasz ciekawą książkę, oglądasz interesujący film czy jedziesz autem i zamyślasz się tak, że nie kontrolujesz czy jedziesz we właściwym kierunku. To właśnie hipnotyczny trans, który polega na koncentracji uwagi. Trans hipnotyczny to stan świadomości udziałem uwagi, która jest mocno zogniskowana na określonych bodźcach (emocjach), a świadomość bodźców pochodzących spoza obszaru zogniskowania uwagi jest znacznie ograniczona oraz funkcja krytyczna świadomego umysłu zostaje częściowo zawieszona. Trans hipnotyczny to stan, w którym osoba zahipnotyzowana ma zwiększoną zdolność reagowania na sugestie, które są zgodne z jej systemem wartości i potrzebami.

Hipnoterapia polega na dotarciu do przyczyny naszego problemu poprzez regresję hipnotyczną i „naprawienie” jej w naszym umyśle. Nasza tożsamość, to, jacy jesteśmy dzisiaj – zostało uwarunkowane w przeszłości. Nasz umysł działa jak komputer. Na twardym dysku naszego umysłu, czyli w podświadomości nagrane są wszystkie wydarzenia z naszego życia od momentu naszego poczęcia. Skumulowane emocje, z którymi nie poradziliśmy sobie w przeszłości, stanowią źródło problemów w teraźniejszości. Hipnoterapia to praca z emocjami, doświadczeniami, przeżyciami, wzorcami myślenia, schematami reagowania i działania, przekonaniami i blokadami.

Hipnoza to pewnego rodzaju umowa, zahipnotyzowany zostać może każdy, kto wyrazi taką chęć. Hipnoterapeuta oczekuje współpracy, czyli podążania za jego sugestiami. Na skuteczność procesu wpływ ma zrozumienie, czym jest hipnoza, pozbycie się obaw, błędnych przekonań i zaufanie do terapeuty.
Niektórzy twierdzą, że nie są podatni. Podatność, to tylko kwestia chęci i nastawienia mentalnego. Podatny na hipnozę jest każdy (sprawny umysłowo i z IQ powyżej 70), jeśli tylko wyrazi sobie na to przyzwolenie.

Asocjację – jesteś bardziej skoncentrowany na tym, co dzieje się wewnątrz Ciebie. Masz łatwiejszy dostęp do wspomnień, emocji i przekonań. Jesteś bardziej świadomy swoich mechanizmów i schematów działania. Dysocjaję, czyli większe odcięcie od tego, co dzieje się na zewnątrz. Przestajesz interesować się tym, co dzieje się w gabinecie i jakie odgłosy dobiegają z zewnątrz, ponieważ większość Twojej uwagi pochłania proces, który dzieje się w Tobie. Bycie bardziej podatnym na sugestie dzięki obejściu funkcji krytycznej świadomego umysłu. Ale jest tu pewna ważna kwestia: Twoja postawa mentalna: „sugestia jest dla mnie dobra i wiem, że będzie na mnie działać”.

Podświadomość nie jest żadnym odrębnym bytem w Twojej głowie. Podświadomość to zbiór procesów psychicznych, które dzieją się automatycznie, często poniżej progu Twojej świadomości. Dopiero ich uświadomienie sobie sprawia, że stają się dla Ciebie dostępne. Podświadomość to zbiór wszystkich Twoich emocji, przeżyć i doświadczeń z całego życia. Tutaj przechowywane są również nieadaptacyjne schematy zachowań z dzieciństwa. Przez pryzmat tych doświadczeń podświadomość interpretuje bieżącą sytuację i uruchamia mechanizmy z przeszłości. Podświadomość to również pamięć emocjonalna, komórkowa i mięśniowa. To przez tę pamięć, podczas interpretacji różnych wydarzeń, mogą być uruchamiane w ciele różne reakcje (ścisk w żołądku, pocenie się, gula w gardle).

Nie możesz znaleźć odpowiedzi?
Zadaj mi pytanie!
Zobacz politykę prywatności

Hipnoterapia i Hipnoza Online

Hipnoza i hipnoterapia online jest identyczną formą pomocy i terapii, co hipnoza w gabinecie. Jest tak samo szybka i skuteczna jak spotkanie twarzą w twarz.

Odbywa się w znanej Tobie i bezpiecznej przestrzeni. Potrzebujesz wygodnego miejsca, w którym nikt przez 2 godziny nie będzie Ci przeszkadzał. Wybierasz dogodny dla siebie termin spotkania. 

  • Rezerwując spotkanie online, otrzymasz link, w który należy kliknąć, by zacząć spotkanie online w umówionym terminie. 
  • Nie tracisz czasu na dojazd do gabinetu. Możemy „spotkać się” i wspólnie pracować niezależnie od miejsca, w którym jesteś.
  • Jeśli zależy Ci na anonimowości, masz pewność, że w poczekalni pod gabinetem nie spotkasz nikogo. 
  • Jeśli cierpisz na zaburzenia lękowe, unikasz stresu, który towarzyszyłby Ci w związku z wizytą w gabinecie.

Blog