Jestem Certyfikowanym Hipnoterapeutą OMNI Hypnosis Training Center oraz Coachem. Posiadam certyfikaty National Guild of Hypnotists (najstarsza i największa organizacja hipnozy na świecie), National Board Of Hypnosis Education And Certification (organizacja nadzorująca jakość edukacji i certyfikacji w dziedzinie hipnozy), Barw Umysłu oraz Renegade Hypnotist – Working with erotic and sexual hypnosis. Studia podyplomowe z Coachingu skończyłam na Uniwersytecie SWPS. Prywatnie jestem szczęśliwą żoną i mamą trzech córek

DEPRESJA – NIE WALCZ, ZROZUM JĄ

 

Ilość osób chorych na depresję wzrasta drastycznie z roku na rok. Ludzie walczą z nią, jakby nie rozumieli na czym polega. Każda walka niesie ze sobą ryzyko przegranej. A Ty chyba nie chcesz przegrać? Poza tym walczysz tak długo, na ile wystarcza Ci sił. A co, jeśli tych sił zabraknie? Walcząc, stawiasz opór chorobie, której nie chcesz, ale czy to prowadzi do wyleczenia?
Depresja - walczyć czy zrozumieć?

Czym jest depresja?

Depresja charakteryzuje się głównie długotrwałym obniżeniem nastroju i brakiem umiejętności przeżywania przyjemnych emocji. To konkretne wydarzenia z życia, strata kogoś ważnego lub niepogodzenie się z sytuacją sprawia, że osoba ma poczucie bezsilności, poczucie winy, żalu, niższości, gorszości, smutku oraz uczucie beznadziei. Depresja pojawia się, gdy nie możemy sobie poradzić z wewnętrzną frustracją i rozwiązać konfliktu.

Ten stan „zamrożenia” i „przeczekania” daje nam możliwość przeżycia, gdy nie radzimy sobie z rozwiązaniem problemu. Nie mamy siły by zmierzyć się z sytuacją, więc chwilowa depresja pomaga nam przetrwać.
Emocje, które nagromadziły się w umyśle takiego człowieka stanowią filtr, przez który odbiera on świat. Czuje się bezradny i bezsilny w swojej sytuacji, a życie go przeraża. Nie radzi sobie w nim. Emocje, które ciągle przeżywa w swojej głowie prowadzą do zmian chemicznych w jego mózgu. Ponieważ każda emocja wywołuje określone zmiany biochemiczne i ma wpływ na ciało. Te emocje nie wspierają, wręcz przeciwnie – odbierają człowiekowi energię i motywację.
Leki przeciwdepresyjne maskują objawy, chwilowo zmieniają biochemię w mózgu, ale nie prowadzą do znalezienia przyczyny i wyleczenia z choroby.

 

 

W jaki sposób wyjść z depresji?

Aby wyjść z depresji należy odnaleźć jej przyczynę, czyli emocje, które kryją się za nią w tej konkretnej sytuacji. Hipnoza jest narzędziem, które pozwala dotrzeć do zakorzenionych w nas emocji, również do emocji głęboko wypartych, z których możemy nawet nie zdawać sobie sprawy. Dlatego dzięki niej „tak szybko” można odnaleźć to, czego za pomocą świadomego umysłu, na przykład w trakcie zwykłej terapii nie da się odkryć i zrozumieć. Dopiero odnalezienie przyczyny i rozwiązanie konfliktu na poziomie emocji przynosi osobie ulgę i pozwala w nowy sposób popatrzeć na siebie i sytuację.

To, co było problemem nie do rozwiązania, często staje się możliwością rozwoju. Taki życiowy „dołek” może stać się początkiem nowego życia. Sytuacją, która pozwala popatrzeć na siebie i innych ludzi w nowy sposób.
Tak więc nie o walkę tu chodzi, a o zrozumienie procesu powstania depresji oraz możliwości wyjścia z niej poprzez zmianę emocji.
Życie nie jest po to, by cierpieć, nie musisz już trwać w tym stanie. Jeśli tylko podejmiesz decyzję, możesz zmierzyć się ze swoim problemem i raz na zawsze od niego uwolnić. Możesz wstawać rano z uśmiechem na twarzy i cieszyć się życiem. Dość cierpienia i smutku. Nie pozwól, by to Twoje emocje determinowały Twoje życie. Bądź szczęśliwy, zasługujesz na to.

 

 

Gdzie szukać pomocy w przypadku depresji?

Jeśli szukasz szybkiej i skutecznej pomocy, zapraszam Cię do jednego z moich gabinetów w Jeleniej Górze (Sosnówce), Krakowie i Wrocławiu. Możesz również skontaktować się ze mną (TUTAJ), by poznać szczegóły i dowiedzieć się, jak leczę depresję.

#terapia depresji Jelenia Góra, #leczenie depresji Jelenia Góra, #terapia depresji Wrocław, #leczenie depresji Wrocław

Monika Sidorowska – tel 602 421 406