Czym jest hipnoterapia?

Czym jest hipnoterapia i czym różni się od tradycyjnych terapii?

   W momencie poczęcia dostaliśmy na wyposażeniu umysł, który służy temu, by zbierać informacje o nas i otaczającym nas świecie. Umysł jest jak zbiornik, który zapamiętuje i zapisuje nie same sytuacje czy wydarzenia, ale energię emocji, którą wtedy czujemy w ciele. Umysł tak naprawdę zapisuje naszą interpretację wydarzenia, a nie samą sytuację.

Wyobraź sobie co czuje dziecko w brzuchu mamy, gdy mama nie planowała ciąży i nie chce dziecka albo boi się reakcji partnera? Co czuje dziecko w momencie porodu, gdy w szpitalu brutalnie rozdziela się je z mamą, umieszcza w inkubatorze czy bada na różne sposoby? Co czuje dziecko, gdy rodzice się kłócą lub je biją? Co czuje młody człowiek, który jest oceniany i porównywany w szkole do innych? Każdy z nas ma za sobą wiele traum. Nic, co było w Twoim życiu nie jest dla Ciebie bez znaczenia.

Umysł każdego z nas ma ograniczoną pojemność. On zapisuje i gromadzi te emocje, ale może się zdarzyć któregoś dnia, że nawet mało znaczące, ale jednak kolejne trudne wydarzenie będzie tą kroplą, która przeleje zawartość zbiornika. Wtedy uruchamia się symptom. Właśnie wtedy pierwszy raz dopada Cię atak paniki, beznadzieja, która może rozwinąć się w depresję, stres paraliżuje ciało, wpadasz w furię lub dopada Cię bezsenność. To oznacza, że Twój umysł jest przeciążony nieprzepracowanymi emocjami i potrzebuje wyrzucić je na zewnątrz (wywaliło bezpieczniki).

Jak zatem pozbyć się emocjonalnego problemu, czyli symptomu, który utrudnia życie? Twój problem jest jak piramida. Budował się od najwcześniejszych chwil Twojego życia. Tam powstały fundamenty piramidy. Tam doświadczałeś pierwszych emocji, a kolejne, jak cegły dokładały się do dzisiejszej konstrukcji. Tradycyjne terapie zwykle opierają się na burzeniu tej piramidy od wierzchołka i schodzeniu coraz niżej. Kłopot jednak polega na tym, że najwcześniej przeżywane emocje są często nieuświadomione i wyparte (zamiecione pod dywan). W tradycyjny sposób być może nigdy nie dojdziesz do przyczyny problemu.

Jak działa hipnoza?

Najskuteczniejszym sposobem pozbycia się emocjonalnego problemu jest dotarcie do fundamentów tej konstrukcji i rozburzenie jej u podstaw. Służy do tego narzędzie nazywane hipnozą. Hipnoza umożliwia odnalezienie wypartych emocji i uświadomienie nieuświadomionych. Dzięki hipnozie w szybki i skuteczny sposób możesz pozbyć się swojego syptomu.

Ludzie często kojarzą hipnozę z czarami lub magią, a hipnoza jest pracą z emocjami na głębokim poziomie. Hipnoterapia umożliwia transformację, czyli zmianę samopoczucia i myślenia prowadzącą do zmiany postrzegania, reakcji i zachowania.

Jak szybko i skutecznie pozbyć się depresji, nerwicy czy innego zaburzenia emocjonalnego?

Jeśli chcesz pozbyć się swojego problemu lub mimo przebytych terapii nie osiągnąłeś oczekiwanych efektów, hipnoterapia jest właśnie dla Ciebie. Moją misją życiową jest uświadamiać ludziom, że nie muszą dłużej cierpieć. Że mogą swoje samopoczucie i życie zmienić w każdej dowolnej chwili, jeśli tylko podejmą taką decyzję. Twój umysł, jeśli tylko uwolnisz stare emocje, gotowy jest przyjąć i zapisać nowe. Dokonać zmiany.

Gdzie szukać pomocy w problemach emocjonalnych?

Zapraszam osoby zdeterminowane i gotowe na zmianę. Przyjmuję w gabinecie w Sosnówce koło Karpacza i we Wrocławiu, ale równieź pracuję online, więc odległość nie jest żadnym problemem.

Gabinet Hipnozy w Jeleniej Górze – Sosnówka, Liczyrzepy 49a

Gabinet Hipnozy we Wrocławiu – Wrocław, Niedźwiedzia 4a/3d

Gabinet Hipnozy Online – odległość nie jest problemem

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *