Leczenie uzależnień, terapia uzależnień, hipnoterapia w alkoholizmie

Alkoholizm i uzależnienie

Czym jest alkoholizm?

Alkoholizm nie jest chorobą (żadną fizyczną przypadłością). Alkoholizm to nienaturalne pragnienie zażycia trucizny (alkoholu). Alkohol jest zalegalizowaną trucizną. Alkoholizm to pułapka. Nie ma w nim nic skomplikowanego, jeśli zrozumiesz jego naturę. Kiedy pozbędziesz się uczucia PRAGNIENIA oraz fałszywych przekonań na temat alkoholu, wszystko stanie się jasne i klarowne, a Ty przestaniesz chcieć pić. 

Alkoholizm to temat prosty, tyle, że mocno zagmatwany przez chybione teorie, iluzje, błędne przekonania, koncepcje i fałszywe przeświadczenia.

Pułapka uzależnienia od alkoholu jest tak zaprojektowana, że wpada w nią praktycznie 90% społeczeństwa. Pułapka uzależnienia polega na tym, że bez względu na to, jak osoba pijąca jest mądra, inteligentna, wykształcona i otwarta na inne sprawy, z samej natury alkoholu wynika, że zamyka umysł na wszystko, co alkoholu dotyczy. Przedstawienie faktów i dowodów  nic nie da, nawet jeśli faktom i dowodom nie da się zaprzeczyć…

Alkohol to pułapka ludzkości. Uzależnienie od niego jest jak ruchome piaski. Każdy kto na nich stanie – niezależnie od płci, wieku, wykształcenia, statusu, pozycji społecznej – tonie.

Jak wyjść z alkoholizmu?

Jak wyjść z alkoholizmu?

Zapewne trwasz w przeświadczeniu, że czeka Cię niewyobrażalny wysiłek i wiele nieudanych, jak dotychczas prób, by poradzić sobie z nałogiem? Może obawiasz się, że masz za słabą silną wolę, by wyjść z uzależnienia? Tak wiele mitów i błędnych poglądów wryło się w świadomość ludzi, że wiele osób nie próbuje już nawet rozwiązać swojego problemu. Staczają się po równi pochyłej, sukcesywnie tracąc kontrolę nad swoim życiem. 

Im dłużej tkwiłeś w pułapce alkoholowej i im bardziej walczyłeś z uzależnieniem, tym zapewne większe w Tobie przekonanie, że nie da się z tego wyjść. Jesteś jak w labiryncie. Tyle lat błądziłeś i nie znalazłeś drogi do wyjścia z niego. Ale możesz już odetchnąć z ulgą. Jak z każdego labiryntu, i z Twojego również jest droga do wyjścia. Jedyne czego potrzebujesz, to planu labiryntu. Konkretnych wskazówek, które pozwolą Ci opuścić labirynt. Czego potrzebujesz, by poznać ten plan? Otwartego umysłu. Gotowości, by stanąć w prawdzie.

Jak przestać pić? 

Żeby przestać chcieć pić, musisz zrozumieć, że to nie alkohol jest Twoim problemem. Twoim problemem jest uczucie, które jest w jakiś sposób dla Ciebie niekomfortowe, więc żeby go nie czuć, pijesz. Dzięki alkoholowi odcinasz się od tego, co stanowi Twój problem. Ale czy w ten sposób rozwiązujesz swój problem? Rozwiązujesz go tak jak struś, który chowa głowę w piasek wierząc, że kiedy nie widzi niebezpieczeństwa, to ono nie istnieje. Czy struś może być spokojny z głową w piasku?  Nie, niebezpieczeństwo nadal istnieje, niezależnie od tego czy struś na nie patrzy, czy nie. Problem nie rozwiąże się sam.Ty też zalewając swój problem alkoholem nie możesz czuć się bezpiecznie i spokojnie, a alkohol tylko potęguje niepewność otępiając Twoje zmysły. 

Dlaczego alkoholik wraca do picia?

Jeśli osoba pijąca, aby przestać pić używa siły woli, jest ryzyko, że wróci do picia. Silna wola jest energią ograniczoną i wyczerpywalną. Można walczyć, starać się, ograniczać picie, ale jeśli w człowieku jest nadal niezaspokojone PRAGNIENIE, będzie czuł się źle, dopóki go nie zaspokoi. Walczy wtedy sam ze sobą. Jedna jego część chce się napić, a druga uniemożliwia mu to, sprawiając cierpienie.

Silna wola a picie

Zapewne i Ty uwierzyłeś, że potrzebna jest Ci silna wola, by przestać pić. Alkoholik nie ma słabej woli. Wręcz przeciwnie: zrobi wszystko i użyje wszystkich argumentów, by tylko w końcu się napić. 

To silna wola popycha Cię do picia. Część Ciebie chce się napić, a druga nie chce. Nikt Cię nie zmusza do picia, poza Tobą. Twoja silna wolna pokonuje wszystkie przeszkody, byś jednak sięgnął po ulubiony trunek. 

Pijesz nie z powodu braku silnej woli. Pijesz z powodu wewnętrznego konfliktu, który rozgrywa się w Twojej głowie. 

Leczenie alkoholizmu

Są różne sposoby na pozbycie się problemu. Są tradycyjne terapie oparte na wykorzystywaniu siły woli do wyjścia z alkoholizmu. Są terapeuci uzależnień i grupy AA, które w tradycyjny sposób wspierają osoby pijące i skazują je równocześnie na dożywotnie byciem alkoholikiem (ewentualnie niepijącym). 

Są również inne metody. Metody odkrywające prawdziwą przyczynę picia. Kiedy ją poznasz, pewnie poczujesz ulgę. W końcu będziesz wiedział nie tylko to, co dotąd stanowiło Twój problem, ale również zrozumiesz co potrzebujesz zrobić, by tego problemu raz na zawsze się pozbyć. Zniknie PRAGNIENIE. Twoja potrzeba picia. 

Leczenie alkoholizmu od wyleczenia różni się jedną bardzo ważną rzeczą: usunięciem przyczyny. Przyczyną jest jakieś uczucie, a celem terapii jest usunięcie tego uczucia i zastąpienie go innym, w celu odzyskania kontroli nad emocjami, myśleniem i działaniem. Odzyskanie kontroli nad życiem. Stanie się wolnym człowiekiem, który może o sobie decydować. 

Jak długo trwa terapia alkoholowa?

Długość terapii alkoholowej zależy od metody, z której chcesz skorzystać. Z alkoholizmu możesz wyjść szybko, skutecznie i dyskretnie, poddając się indywidualnej pracy, wykorzystującej hipnozę, by dotrzeć do przyczyny Twojego problemu. Terapia alkoholowa to 3-5 dwugodzinnych sesji, w trakcie których uwolnisz się od swojego problemu. 

Co daje terapia alkoholowa?

Dzięki terapii alkoholowej w moim gabinecie:

  1. Zrozumiesz, że argumenty, z powodu których piłeś alkohol były tylko Twoimi wymówkami, ponieważ uwierzyłeś w bzdury, które nie są prawdą.
  2. Zanim zaakceptujesz prawdę o nim, najpierw trzeba go zdemistyfikować
  3. Odkryjesz czym naprawdę było Twoje PRAGNIENIE, czyli potrzeba picia
  4. Rozumiejąc czym jest Twój problem i skąd się w Tobie wziął będziesz mógł go rozwiązać (uzdrowić/uleczyć)
  5. Pozbędziesz się niewygodnego uczucia i zastąpisz go innym (najlepszym dla Ciebie)
  6. Odzyskasz kontrolę nad sobą i swoim życiem
  7. Staniesz się wolny od uzależnienia, wolny od alkoholu
  8. Będziesz mógł wybierać to, co dla Ciebie najlepsze, co Ci służy, daje zdrowie, szczęście i spełnienie w życiu

Gdzie leczyć alkoholizm?

Alkoholizm można wyleczyć, a tak naprawdę z alkoholizmu można wyjść w Gabinecie Hipnozy we Wrocławiu lub w Gabinecie Hipnozy w Sosnówce. Pracuję również online, więc odległość nie jest żadną przeszkodą. Dzięki wykorzystaniu hipnozy szybko odnajdziesz prawdziwą przyczynę swojego picia i zniwelujesz ją, by odzyskać kontrolę nad sobą.

Gdzie uzyskać pomoc dla alkoholika?

Gabinet hipnozy to miejsce, w którym szybko, skutecznie i dyskretnie pozbędziesz się swojego problemu. Pomagam TYLKO ludziom, którzy świadomi są swojego problemu i szukają sposobu, żeby go rozwiązać. Pracuję tylko i wyłącznie z ludźmi gotowymi stanąć w prawdzie o sobie i mieć otwarty umysł na to, w co wierzyli do tej pory. Kiedy pozbywasz się fałszywych przekonań na temat alkoholu, znika uzależnienie. 

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *