|

Zmiana ograniczających przekonań

Zmień przekonania, a zmieni się Twoje życie!

Twoje przekonania sprawiają, że masz satysfakcjonujące lub przeciętne życie. Mają siłę tworzenia i niszczenia. To, w co wierzysz, staje się Twoją prawdą. Jeśli jesteś przekonany, że coś możesz – TO MASZ RACJĘ. Możesz być Człowiekiem Sukcesu, cudownym rodzicem, milionerem czy kierowcą tira. Jeśli wierzysz, że możesz to osiągnąć, tak się stanie. Jeśli jesteś przekonany, że czegoś nie możesz – TO TEŻ MASZ RACJĘ. Nie możesz osiągnąć sukcesu, mieć pieniędzy, szczęśliwej rodziny czy satysfakcjonującego życia, jeśli nie wierzysz w to, że możesz to mieć. A jeśli wierzysz, że już nic dobrego Cię w życiu nie czeka, to tak będzie.

Ludzie odnoszący sukcesy w życiu różnią się od innych ludzi PRZEKONANIAMI na temat samych siebie, swoich możliwości i życia.

Czym są przekonania?

System przekonań jest pewnego rodzaju konstrukcją Twojego umysłu. Powstał głównie w oparciu o
Twoją interpretację i przypuszczenia dotyczące rzeczywistości, które Ty uznałeś w przeszłości za fakty. Są to Twoje niezaprzeczalne, niepodważalne i definitywne myśli oraz twierdzenia na temat rzeczywistości. Często powstają podświadomie i w oparciu o różne uogólnienia, pominięcie faktów i zniekształcenia rzeczywistości, a Ty traktujesz je jak oczywiste prawdy, kierunkowskazy i wyznaczniki Twojego życia. Wierzysz w nie tak mocno, aż stają się Twoją rzeczywistością.

Prawda jest taka, że nie wierzysz w to, co widzisz, lecz widzisz to, w co wierzysz. Przekonania zaburzają Twój światopogląd i sprawiają, że nie widzisz rzeczy takich, jakie są, lecz patrzysz na nie przez filtr własnych przekonań.

Najważniejsze przekonania dotyczące Ciebie i Twojej tożsamości powstawały w dzieciństwie, kiedy to jeszcze nie miałeś odpowiednich „narzędzi” do weryfikacji co jest prawdą, a co nią nie jest. Te przekonania mogą być wzmacniające lub osłabiające. Mogłeś wtedy uwierzyć, że jesteś w porządku, że dasz sobie radę, że masz prawo próbować zanim zrobisz coś dobrze, że oceny w szkole nie określają Twojej wartości lub wręcz przeciwnie, że jesteś za mały i za słaby, by coś zrobić, że wart jesteś tyle, ile Twoja ocena wystawiona przez kogoś, że nie masz prawa sięgać po swoje marzenia i nie zasługujesz na satysfakcjonujące życie. Dziecko nie wie co jest prawdą, a co nią nie jest. Co jest dobre, a co nie. To jego rodzice decydują za nie. Często nazywają: niegrzeczny, nieposłuszny, leń, głupi. A Ty to zapamiętałeś i dzisiaj nadal wierzysz w te rzeczy, które prawdą o Tobie wcale nie muszą być… Najgorszymi przekonaniami są te, które Cię ograniczają. Ukształtowały się na różnych etapach Twojego życia i najczęściej są fałszywe. Ale na ich podstawie wierzysz, że jesteś w jakiś sposób ograniczony, że być może brakuje Ci jakiejś umiejętności czy zasobu, w wyniku czego marnujesz swój potencjał.

 PRZEKONANIE nie jest prawdą, a jedynie Twoim poczuciem pewności na jakiś temat. Gdy mówisz: „jestem inteligentny”, to oznacza, że masz poczucie pewności, że taki jesteś. Może już gdzieś to sprawdziłeś i utwierdziłeś się w tym przekonaniu, a może nawet inni ludzie potwierdzili Twoją pewność w tym temacie. Jesteś przekonany, że tak jest, ponieważ masz na to jakieś potwierdzenie.

Jak powstają ograniczające przekonania?

Pewnie masz wiele ograniczających Cię przekonań. Nie umiem, nie mogę, nie dam rady, nie zasługuję, nie mam prawa, nie poradzę sobie… Wzięły się one stąd, że do tej pory jeszcze nigdy nie miałeś pewności, że jest inaczej. Nie odniosłeś jeszcze sukcesów w przeszłości, więc jesteś przekonany, że zawsze już tak będzie. Te ograniczające Cię przekonania są Twoimi granicami, których nie umiesz i nie możesz przekroczyć. Są uogólnieniami na temat przeszłości, które kierują wszystkimi Twoimi działaniami, a więc decydują o kierunku i poziomie Twojego życia.

Jak zmienić ograniczające przekonania?

Po pierwsze powinieneś sobie uświadomić i zdać sprawę z tego, w co do tej pory wierzyłeś i co kierowało Twoim życiem. Jakie negatywne przekonania ograniczały Ciebie w życiu i pracy, nie pozwalając osiągnąć upragnionego celu? Skąd się wzięły Twoje przekonania i na podstawie jakich doświadczeń, uwierzyłeś w nie? Twoje przekonania często oparte były na niewłaściwej interpretacji doświadczeń z przeszłości. To nie samo wydarzenie ma wpływ na Ciebie, ale jak Ty je zinterpretowałeś. Zapewne też wiele Twoich przekonań opiera się na informacjach, które uzyskałeś od innych i których tak naprawdę nigdy nie sprawdziłeś. Gdyby im się bliżej przyjrzeć, możesz dojść do wniosku, że są oparte na fałszywych przesłankach. Wiedząc to, przejmij kontrolę nad swoimi przekonaniami i zdecyduj w co chcesz wierzyć. Zakwestionuj przekonania, które Cię ograniczają.

Jakie musiałbyś mieć przekonania, żeby odnieść życiowy sukces?

W co Ty musiałbyś uwierzyć, żeby mieć życie, jakiego pragniesz? Zacznij wybierać te przekonania, które dodadzą Ci siłę i wypracuj w sobie przekonania, które poprowadzą Cię do osiągnięcia celów. Sposobem na stworzenie własnego systemu przekonań, prowadzących do bycia Człowiekiem Sukcesu jest czerpanie przykładu z życia tych ludzi, którzy już odnoszą sukcesy. Za każdym bez wyjątku Człowiekiem Sukcesu stoi określony zestaw dających mu siłę przekonań.

Jak hipnoza pomaga zmienić przekonania?

Dzięki regresji hipnotycznej jesteś w stanie dotrzeć do czasu i miejsca, gdzie powstawały Twoje przekonania i zobaczyć, że to, w co wtedy uwierzyłeś jest uogólnieniem (nieprawdą). Patrząc na tę samą sytuacją z perspektywy dorosłego zauważysz, że można to samo doświadczenie zinterpretować inaczej. Podczas sesji docierasz do źródła tego, co do tej pory kierowało Twoim życiem i uwalniając się od emocji z przeszłości, świadomie zaczynasz wybierać to, w co chcesz wierzyć. Gwarancją sukcesu w życiu jest przejęcie kontroli nad myślami i przekonaniami, które będą Cię prowadzić do realizacji marzeń.

Gabinet Hipnozy w Jeleniej Górze oraz Gabinet Hipnozy we Wrocławiu to miejsca, w których dzięki wykorzystaniu hipnozy staniesz się jeszcze lepszą wersją samego siebie.

Zmień swoje przekonania – zmień swoje życie!

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *