Jestem Certyfikowanym Hipnoterapeutą OMNI Hypnosis Training Center oraz Coachem. Posiadam certyfikaty National Guild of Hypnotists (najstarsza i największa organizacja hipnozy na świecie), National Board Of Hypnosis Education And Certification (organizacja nadzorująca jakość edukacji i certyfikacji w dziedzinie hipnozy), Barw Umysłu oraz Renegade Hypnotist – Working with erotic and sexual hypnosis. Studia podyplomowe z Coachingu skończyłam na Uniwersytecie SWPS. Prywatnie jestem szczęśliwą żoną i mamą trzech córek

Opłacz umarłych i wróć do żywych.

Śmierć czy strata bliskiej osoby jest zawsze bolesnym doświadczeniem, pełnym żalu, cierpienia, krzywdy, łez, smutku, buntu i rozpaczy. Ale płacząc za zmarłymi, płaczesz tak naprawdę nad sobą. Za swoja stratą. To ktoś Cię zostawił, opuścił, a Ty pozostajesz z pustką i cierpieniem.

Jak poradzić sobie ze śmiercią bliskiej osoby?

Jak pogodzić się ze stratą lub śmiercią bliskiej osoby?

Cierpisz, ponieważ chciałbyś zatrzymać czas, ludzi i wszystko, co się z tym wiąże. Cierpisz, ponieważ nie chcesz pogodzić się z tym, że jedyną pewną w życiu jest zmiana. Kiedy stawiasz wewnętrzny opór prawom natury, cierpisz, a życie płynie dalej…

Ulgę przynosi akceptacja czyli pogodzenie się i odpuszczenie rzeczy, na które nie mamy wpływu. Kiedy kogoś bardzo kochamy, to błędnie zakładamy, że obecność tej osoby gwarantuje nasze szczęście. Kiedy w innych ludziach upatrujemy własnego poczucia bezpieczeństwa i spokoju, to z automatu narażamy się na cierpienie po odejściu tej osoby. Czujesz pustkę. Cierpisz. Może nie zdążyłeś czegoś okazać lub powiedzieć osobie, która odeszła…

Ktoś, kto umarł, zapewne nie chciałby, żebyś Ty cierpiał i umarł za życia. Ta osoba odeszła i Twoje emocje są dla niej bez znaczenia. Może kazano Ci wierzyć, że cierpiąc po stracie ukochanej osoby okazujesz jej szacunek. Może wierzysz, że nie pozwalając sobie na normalne życie, uczcisz zmarłego. Może chcesz wierzyć, że pozostając w żałobie na zawsze stajesz się lepszym człowiekiem. Nie umieraj ze swoimi bliskimi. Pozwól im odejść, pozostawiając w swoim sercu miłość do nich i wspólne piękne chwile. Poczuj wdzięczność w sercu za to spotkanie, które było Wam dane doświadczać w tym życiu.

Jak pocieszyć się po stracie bliskiej osoby?

Człowiek po stracie bliskiej osoby potrafi tak naprawdę wrócić do funkcjonowania i normalnie się czuć już następnego dnia. Jednak ludzie tego nie robią, ponieważ w naszej kulturze funkcjonują przekonania, że każdą śmierć, tym bardziej bliskiej osoby, należy opłakiwać przez dłuższy czas. Jak długo? To zależy od naszych własnych przekonań. Jedni uważają, że przynajmniej 3 miesiące, inni, że dłużej. Uwierzyliśmy, że jeśli bardzo cierpimy po czyjejś stracie, to znaczy, że ta osoba była dla nas ważna. Czy możesz sobie wyobrazić co by się stało, gdybyś nie opłakiwał i przestał cierpieć po stracie? Pewnie ludzie wokół Ciebie uznali by, że nie zależało Ci na zmarłym. Co więcej, Ty sam mógłbyś też dojść do takiego przekonania i było by to bolesne dla Ciebie. Dlatego ludzie cierpią. Czasem cierpią już do końca życia, wierząc, że ich cierpienie to pewnego rodzaju hołd i szacunek do osoby, która odeszła. Są jednak kultury, w których świętuje się śmierć. Dlaczego? Ponieważ oni wierzą, że to Bóg najlepiej wie kiedy zabrać człowieka do siebie i jest to pewnego rodzaju nagroda. Smutek w takich okolicznościach jest niezrozumieniem istoty życia. Tak więc o żałobie i cierpieniu po stracie decydują nasze przekonania. Przekonania zaś można zmieniać. To Ty wybierasz w co chcesz wierzyć i jak długo cierpieć.

 

Jak wypełnić pustkę po stracie bliskiej osoby?

Otrzyj już łzy i wracaj do żywych. Twój czas na tym świecie jest ograniczony, niż marnuj go na zbędne cierpienie. Zajmij się sobą, zadbaj o siebie. To w sobie odszukaj spokój, poczucie bezpieczeństwa i pewność, że sobie poradzisz. Potrzebujesz pomocy? Wbrew potocznym opiniom czas nie leczy ran. Cierpienie wyparte, zanegowane, odsunięte na dalszy plan jest nadal cierpieniem, które wpływa na wszystkie aspekty Twojego życia. Nie potrafisz być szczęśliwy i mieć satysfakcjonujące życie, dopóki nie skonfrontujesz się z tym bólem.

 

Jak działa hipnoza w stracie bliskich?

W trakcie sesji dotrzesz do wszystkich emocji, które łączą Cię jeszcze z osobą, która odeszła. Uświadomisz sobie i przetransformujesz swoje emocje. Pozwoli Ci to zaakceptować tę sytuację oraz poczuć ulgę i wewnętrzny spokój. Uwolnisz się, by zacząć lekko i swobodnie doświadczać ponownie życia.

 

Prowadzę terapię i sesje hipnozy online.

Gabinety hipnoterapii: Wrocław – Niedźwiedzia 4a/3d, Sosnówka – Liczyrzepy 49A

Skontaktuj się ze mną – 602 421 406